wtorek, 2 maja 2017

Co z darmowymi kontami?

 Bezpłatne konta bankowe?


Sprawdzamy jak banki zareagowały na dyrektywę Rządu o wprowadzenie do swojej oferty przynajmniej jednego bezpłatnego w utrzymaniu konta osobistego.

Aktualnie mamy dwa darmowe ROR-y, za których utrzymanie nie zapłacimy nic - bezwarunkowo. Jednym z nich jest Nest Konto od Nest Banku (do niedawna Smart Bank). Natomiast drugim jest Konto Idealne od Idea Banku. Oba rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe charakteryzują się bezpłatnym prowadzeniem, użytkowaniem karty, przelewami internetowymi Elixir oraz wypłatami z bankomatów w Polsce.

Kolejną grupą kont, są rachunki,które aby były w pełni darmowe - wymagają spełnienia jakichś warunków. Najczęściej jest to określona minimalna liczba transakcji bezgotówkowych kartą lub wpływ na konto określonej sumy.

Tutaj można wyróżnić oferty Alior Banku, BZ WBK, T-Mobile Usługi Bankowe, Raiffeisen Polbank czy PKO. Każda z tych ofert wymaga spełnienia przynajmniej jednego warunku aktywności.

Dokładna charakterystyka oraz opis wymogów stawianych przez banki jest dostępna np. pod tym adresem: Konto bankowe bez opłat

Warto również zwrócić uwagę na produkty powiązane z głównym kontem, które bank oferuje swoim klientom. Posiadając ROR w banku, właściciel może najczęściej liczyć na produkty oszczędnościowe w korzystniejszych warunkach (lokaty, konta oszczędnościowe). Często spotykaną usługą są również cashbacki i moneybacki.

Banki, zabiegając o nowych klientów wprowadzają dla nich co raz to nowe udogodnienia. Jednym z nich są płatności zbliżeniowe HCE. W swojej ofercie ma je już zdecydowana większość banków w Polsce. Płatności mobilne są szybkie, wygodne i bezpieczne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi decyduje się na korzystanie z nich.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz