czwartek, 4 maja 2017

Czy potrzebne mi konto walutowe?

Czy potrzebne mi konto walutowe?


Rachunki walutowe tak naprawdę niewiele różnią się od kont tradycyjnych - w złotówkach. Oczywiście ich funkcjonalność nakierowana jest głównie na korzystanie z nich za granicą, ale z "technicznego" punktu widzenia - inne są tylko obsługiwane waluty.

Odpowiedzmy więc na pytanie, komu taki rachunek będzie w szczególności przydatny.

Z pewnością nad założeniem takowego, powinny się zastanowić osoby odbywające częste delegacje zagraniczne w ramach wykonywanej pracy. Oczywistym jest także, że takie konto może przydać się również ludziom pracującym na stałe poza Polską, ale często odwiedzającym rodzinne strony.

Jeśli jesteś studentem i planujesz kształcić się za granicą, np. w ramach wymiany studenckiej pomiędzy uczelniami, również powinieneś rozważyć otwarcie takiego rachunku.

Z takiego produktu śmiało mogą skorzystać również Ci,którzy często podróżują, robią zakupy w zagranicznych sklepach online czy inwestujący w waluty obce.

Posiadanie rachunku walutowego to wygoda i oszczędność. Większość z nich obsługuje minimum 4 najpopularniejsze waluty - euro, dolar, funt brytyjski i dolar szwajcarski.

Konto walutowe najczęściej nie kosztuje nic, ale musimy zwrócić uwagę na koszty korzystania z karty płatniczej. Na co powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę wybierając daną ofertę?

Na pewno na to, czy bank wymaga posiadania konta osobistego w walucie PLN. Kolejną sprawą mogą być ewentualne minimalne wpływy na rachunek lub utrzymanie minimalnego salda na nim.

I co chyba najważniejsze, czy i w jakiej wysokości pobierane są prowizje za wypłaty z bankomatów za granicą.

Nie zapominajmy również o spreadzie walutowym banku. Oczywiście im jest mniejszy, tym więcej zostaje w naszej kieszeni. Spread najczęściej wyrażany jest w procentach i stanowi czysty zysk banku.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz